Dj Haris

Yıl 1995 kolay kolay pek televizyon izlemezdim. O yıllarda şimdiki gibi herkes dijital dünya esiri değildi. Genç yaşlı çoluk çocuğun kısacası her kesin aktivitesi vardı.

Neyse günlerden bir gün hiç yapmadığım bir şeyi yaptım televizyon başına oturup kanal değiştirmeye başladım. Bir kanal iki kanal üç kanal derken birde ne duyayım birde ne göreyim genç bir grup el kol sallayarak aksak bir ritim eşliğinde bir şeyler anlatmaya çalışıyorlar. Anlattıkları her kelime çalan her ritim resmen kanıma işliyordu sanki.
Ortada ne olup bittiğini anlamadan şarkı bitti.
Sürekli o şarkıyı televizyonda arar oldum ve nihayet günlerden bir gün tekrar denk geldim
hemen kağıt kaleme koştum şarkının sözlerini yazabildiğim kadar kağıda geçirdim
sonlara da grubun adını büyük harflerle not aldım.

Radyolardan istek isteyerek gün içi elimden geldiğince o şarkıyı çaldırıp durdum
hatta öyle bir hale geldim ki radyocuyu canından bezdirdim sonunda radyocu dayanamadı
bana kardeşim çalmıyorum artık o şarkıyı en kısa zamanda da gel kaseti komple al istediğin kadar evinde dinlersin demişti.

Hemen kuzenimden bisikletini alarak radyo binasına gittim kaseti kaptığım gibi eve gelip kaset çalara takıp dinledim saatlerce günlerce haftalarca aylarca ve yıllarca. 🙂 Günlerden bir gün okulun teneffüsün de yüksek bir yerde içimden gelerek o grubun
şarkısını mırıldanmaya başladım sınıf arkadaşımda nakaratta eşlik etti mükemmel ötesi bir duyguydu ve ilk önce 2 kişilik bir grup kurduk sonra o iki kişilik grup 12 kişi olduk kızlı erkekli ve derken yıl sonu okul gecesi yaklaştı okul müdürümüz sizin şu meşhur grubu da ekleyelim geceye dedi bizde tabi büyük bir sevinçle kabul ettik. O meşhur gece gelip çatmıştı tiyatro gösteriler şarkılar yetenekler derken saat epey ilerlemiş ve salondakiler
uyuklamaya başlamışlardı bizde sahneye çıkma ümidini tam yitirmek üzereyken sahneye çağrıldık. Bütün gözler üzerimizdeydi yanıp sönen ışıklar ve bana hayat veren aksak ritimlerin verdiği coşkuyla başladım şarkıya seyirciler uyanmıştı her kes ayakta alkışlamaya başladı mükemmel ötesi bir andı bizi takdir edenlerin yanında bize alaycı uslüple yaklaşanlar oldu ama biz yaptığımız şeyin mutluluğunu yaşıyorduk. Okul bitti ve dağıldık.
Gittiğim her yerde bir grup kurma çabasındaydım ve kuruyorum da sahnelerde alıyorduk. Derken bir demo çıkarmak istedim ama maddiyat sınırlıydı. Araştırmaya başladım demo paramla bir bilgisayar alabiliyordum ve düşündüm ki bir demo parası ile bilgisayar alıp kendi eserlerimi hazırlayabilir ve bu konuda farklı çalışmalar yapabilirdim. Bütçeme göre bir bilgisayar alıp müzik yapabileceğim bir program buldum iş göründüğü gibi kolay değildi. Yılmadım sürekli uğraştım amatörce çalışmalar yapıyordum sonra farklı isimlerle farklı çalışmalar yaptım 2004 yılına kadar devam etti. 2004 yılında çeşitli yerlerde hıphop şölenleri düzenlemeye başladım. Grup Mahşer her yer de şölenler düzenliyordu
Haris’in öncülüğünde il içi farklı ilçelere yayıldık Çok güzel yıllardı ama maddiyattan dolayı bir türlü farklı illere açılamadık açılsak dahi gruptan bir iki kişi gidiyorduk diğerleri de gelemiyordu sonra talihsiz kazalar farklı konular ve elde olmayan sebeplerden dolayı
bir kaç yıl uzak kaldık ve dağıldık.

Rap kanımda ruhumda var her ne olursa olsun rap yapmaya geri dönmeliydim. Türk rap kültürünü çok iyi icra edenler olsa da maalesef bu kültürü kirletenler ve bu işi eline yüzüne bulaştıranlarda oldu. Hele şimdi gelinen nokta çok berbat diyebilirim.Rap yapmaya ve sesimi duyurmaya bir yerden başlamalıydım bunun günümüz dünyasında farklı dijital platformlarda yapabilirim diye düşündüm ve hemen işe koyuldum.

Elimden geldiğince yeni içerikler yeni şarkılar hazırlayıp siz değerli dostlarıma dinleyicilerime dinletmeye çalışacağım.

Beğendiyseniz Like Beğenmediyseniz Dislike atmayı ve en önemlisi youtube kanalıma abone olmayı ve yorum yazmayı unutmayın.

Şimdiden Teşekkürler.

Respect

Dj Haris.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: